Kredyty Frankowe - Pomoc prawna
i dochodzenie roszczeń

Sprawdź, ile możesz zyskać! Proponujemy bezpłatną analizę umowy. Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24h.

Opinie klientów

TERLECKI & WSPÓLNICY

KANCELARIA PRAWNA SP.J.
5.0
Na podstawie 37 opinii
powered by Google

Tyle już uzyskali nasi Klienci!

Dlaczego warto?

Etap 1

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz online, aby przekazać informacje o swojej sprawie

Etap 2

Przeprowadzamy bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej i oceniamy potencjalne korzyści oraz ryzyka

Etap 3

Przedstawiamy różne modele współpracy, w tym możliwość rozliczenia w oparciu o success fee

Etap 4

Podpisujemy umowę, określając warunki współpracy i nasz wspólny cel postępowania

Etap 5

Rozpoczynamy działania prawne, prowadząc negocjacje lub w razie potrzeby kierując
sprawę do sądu.

Warto dochodzić tego, co Ci się należy

Jesteś jednym z setek tysięcy kredytobiorców, którzy mają w swoich umowach z bankiem niedozwolone klauzule. To one sprawiły, że kredyty są skrajnie niekorzystne. Dziś już wiemy, że po wyroku TSUE osoby w podobnej sytuacji wygrywają aż 97,7% spraw, które trafiają do sądów.

Twoi obrońcy w starciu z bankami

Reprezentujemy klientów w sporach przeciwko wszystkim bankom!

mBank (dawny BRE Bank)

BRE Bank (obecnie mBank)

MultiBank S.A.

Alior Bank

PKO BP

PKO BP (dawna NORDEA)

Pekao/BPH

BPH/GE Money

Raiffeisen Bank/Polbank

Polbank (obecnie Raiffeisen)

Deutsche Bank Polska

ING Bank Śląski

Credit Agricole Polska

Lukas Bank (obecnie Credit Agricole)

Millennium

DBN Bank Polska

Santander Consumer Bank

BZ WBK (obecnie Santander Bank)

Kredyt Bank (obecnie Santander Bank)

Getin Bank

BNP Paribas

Forits Bank (obecnie BNP Paribas)

BGŻ (obecnie BNP PARIBAS)

BOŚ

Nasz zespół

Nasza Kancelaria opiera się na wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu wspólników: adwokata dr Piotra Terleckiego oraz radcy prawnego Anny Terleckiej jak również pozostałych adwokatów i radców prawnych Kancelarii. Cały nasz Zespół wierzy w budowanie relacji opartych na zaufaniu, empatii i profesjonalizmie, dzięki czemu Klienci czują się pewnie i bezpiecznie na każdym etapie współpracy.

Aby zagwarantować kompleksowe wsparcie, współpracujemy również z ekspertami z różnych dziedzin – prawa, rachunkowości i budownictwa. Wiemy, że problemy Klientów często rozciągają się na wiele obszarów, dlatego łączymy specjalistyczną wiedzę z praktycznym podejściem. Naszym celem jest skuteczne rozwiązywanie zagadnień prawnych, tak aby nasi Klienci mogli odzyskać spokój i skupić się na rozwoju własnej działalności.

dr Piotr Terlecki

Wspólnik zarządzający, adwokat

Anna Terlecka

Wspólnik, radca prawny

Sławomir Kurek

adwokat

Bartłomiej Rosiak

radca prawny

Paweł Rudnicki

Dyrektor ds. Obsługi Klienta, prawnik

Karolina Springer

Zastępca Dyrektora ds. Obsługi Klienta, prawnik

Załatwimy Twoją sprawę

Pomożemy Ci w dochodzeniu roszczeń wynikających ze sporów z bankami na tle stosowania klauzul niedozwolonych

Pytania i odpowiedzi

Ile można zyskać w sprawie frankowej?

W sprawach dotyczących kredytów frankowych kwoty odzyskane od banków (oraz obniżenie salda) sięga na ogół setek tysięcy złotych. Często przekraczają one wartość zaciągniętego kredytu. Dzięki temu część osób nie tylko odzyskuje nadpłacone raty, lecz także pozbywa się pozostałego salda zadłużenia. Wysokość ewentualnej wygranej zależy m.in. od wielkości kredytu, liczby spłaconych rat czy wysokości pozostałego zobowiązania oraz od wysokości świadczeń odsetkowych. Najlepszym sposobem na oszacowanie potencjalnych korzyści jest szczegółowa analiza umowy przeprowadzona przez doświadczonego pełnomocnika – w ten sposób można precyzyjnie ustalić, o jaką kwotę warto się ubiegać i jakie argumenty będą najskuteczniejsze w sądzie.

Czy ugoda z bankiem jest korzystna?

Podpisanie ugody z bankiem pozwala kredytobiorcy na szybkie zakończenie sporu, co dla wielu osób bywa kuszące, gdy nie chcą one angażować się w długotrwały proces sądowy. Warto jednak pamiętać, że banki często proponują warunki znacznie mniej korzystne niż to, co można wywalczyć w sądzie. Zdarza się, że dopiero w trakcie lub pod koniec postępowania propozycje ugodowe banku stają się naprawdę atrakcyjne, ponieważ rośnie ryzyko jego przegranej. Należy także wziąć pod uwagę, że ugoda z reguły wiąże się z rezygnacją z dalszych roszczeń, co zamyka drogę do ewentualnego odzyskania dodatkowych pieniędzy w przyszłości. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować, czy lepiej jest skorzystać z opcji ugodowej, czy może jednak zawalczyć w sądzie.

Czy analiza zasadności i wysokości roszczeń jest bezpłatna?

Tak, w naszej Kancelarii wstępna analiza zasadności i wysokości roszczeń w sprawie frankowej nic Cię nie kosztuje. Ocenimy zapisy w Twojej umowie kredytowej i wskażemy, czy zawiera ona niedozwolone postanowienia mogące prowadzić do unieważnienia lub zmiany warunków kredytu. Taka darmowa konsultacja pozwala Ci oszacować potencjalne korzyści i podjąć świadomą decyzję co do dalszych kroków prawnych, bez ponoszenia wstępnych opłat. Przekazujemy wówczas rzetelną prognozę wynikającą z naszego wieloletniego doświadczenia, dzięki czemu wiesz, czy warto walczyć w sądzie z bankiem oraz jak duży jest potencjalny zwrot.

Ile kosztuje prowadzenie sprawy frankowej?

Po wykonaniu bezpłatnej analizy, podczas której oceniamy perspektywy wygranej i wartość potencjalnych roszczeń, proponujemy kilka modeli rozliczeń z Klientem. Możesz zdecydować się na częściowe opłacenie kosztów początkowych i success fee zależne od wyniku sprawy. W zależności od decyzji Klienta opłata wstępna może być niższa albo wyższa, co wpływa na wysokość końcowej premii. Istnieje możliwość rozłożenia opłaty wstępnej na raty. Dzięki temu masz pewność, że wysokość poniesionych kosztów będzie dostosowana do Twoich możliwości finansowych, a my zrobimy wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Czy roszczenia w sprawach frankowych ulegają przedawnieniu?

Roszczenie o stwierdzenie nieważności umowy kredytowej nie przedawnia się w ogóle, co oznacza, że można go dochodzić nawet wiele lat po podpisaniu umowy. Natomiast roszczenia o zapłatę, czyli zwrot niesłusznie pobranych rat lub innych opłat, przedawniają się najczęściej po 10 latach, a jeśli powstały po lipcu 2018 roku – po 6 latach, przy czym wówczas zawsze liczy się przedawnienie na koniec roku kalendarzowego. W orzecznictwie TSUE podkreśla się jednak, że jako konsument możesz dochodzić swoich praw od momentu, w którym dowiedział się (lub mógł się dowiedzieć) o abuzywnym charakterze klauzul w umowie, a nie od dnia jej zawarcia. Z tego powodu istotne jest, aby nie zwlekać z podejmowaniem kroków prawnych, gdyż każda kolejna rata spłacanego kredytu może potencjalnie się przedawnić, ograniczając wysokość ewentualnego zwrotu.

Jak skontaktować się z Kancelarią?

Możesz do nas zadzwonić pod numer +48 571 226 435 lub +48 453 636 718 , aby umówić się na rozmowę lub bezpośrednie spotkanie. Zapytania możesz również przesyłać na adres e-mail chf@terlecki.net , a także skorzystać z interaktywnego formularza umieszczonego na niniejszej stronie. Im wcześniej podejmiesz decyzję o konsultacji, tym szybciej dowiesz się, czy Twoja umowa kredytowa zawiera klauzule niedozwolone i jakie kroki warto podjąć, by odzyskać możliwie największą część wpłaconych pieniędzy. Zapraszamy do kontaktu i rozpoczęcia walki o swoje prawa.